Allah’tan Bir Dileğin Varsa Bu Namazı Kıl!

Allah’tan Bir Dileğin Varsa Bu Namazı Kıl!

“Her kimin Allâh’tan bir dileği olursa, yahut insanlardan herhangi birinden bir dileği bulunursa, önce güzelce abdest alsın ve iki rek’at namaz kılsın.”

 Allâh Rasûlü -sallâllâhü aleyhi ve sellem-, kulun dünyevî ve uhrevî hacetlerine nâil olması bakımından Allâh’a namaz ile ilticâ eylemesini beyân sadedinde şöyle buyurur:

“Her kimin Allâh’tan bir dileği olursa, yahut insanlardan herhangi birinden bir dileği bulunursa, önce güzelce abdest alsın ve iki rek’at namaz kılsın. Sonra Allâh’a hamd ve senâda bulunsun. Sonra Hazret-i Peygamber’e salât ü selâm eylesin. Sonra da şu duâyı okusun:

«Halîm ve kerîm olan Allâh’tan başka ilâh yoktur. Yüce Arş’ın Rabbi olan Allâh’ı tesbîh ederim. Hamd de, âlemlerin Rabbi olan Allâh’a mahsustur.

Allâh’ım! Rahmetini mûcib olan şeyleri, mutlak afvını, (hayrın zirvesi olan) birre ulaşmayı, her türlü günahtan uzak olmayı senden niyâz ediyorum. Afvetmediğin hiçbir günah, ferâha çıkarmadığın hiçbir keder ve senin rızâna muvâfık olup da karşılamadığın hiçbir hâcet bırakma, ey merhametlilerin en merhametlisi olan Allâh’ım!..»” (Tirmizî, Vitr, 17)

Kaynak: Osman Nuri Topbaş, İslam İman İbadet

NAMAZ NASIL KILINIR?

KAYNAK :
https://www.islamveihsan.com/allahtan-bir-dilegin-varsa-bu-namazi-kil.html

İçeriği Oyla
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

VEYA
close

Subscribe