Zemzem Suyunun Faydaları

Zemzem Suyunun Faydaları

Dünya Sağlık Örgütü’nün raporlarına göre dünyanın en sağlıklı sularından olan zemzem suyunun esrarı, günümüz teknolojisindeki tüm araştırmalara rağmen çözülemiyor. İşte zemzemin inanılmaz faydaları…

Kaynağı bulunamayan suyun denizden 80 kilometre uzakta olmasına ve çevresinde başka hiçbir kuyu olmamasına rağmen yıllardır kurumaması, araştırmacıları şaşkına çeviriyor.

Sadece 1.5 metre derinliğindeki kuyudan hac mevsiminde milyonlarca hacı tüm su ihtiyacını karşılarken, su seviyesinde de hiçbir azalma olmuyor.

İÇİNDE MİKROORGANİZMA VE BAKTERİ BULUNMAYAN TEK SU

İçenin açlığını ve susuzluğunu gideren suyun esrarı bilim adamları tarafından inceleniyor.Avrupa’da laboratuarlarda yapılan araştırmalarda, zemzem suyunun çok az kükürt içerdiği tespit edildi.

 

Amerika’da yapılan test sonuçlarına göre ise zemzem, içinde mikroorganizma ve bakteri bulunmayan tek su olma özelliği taşıyor.

 

EN MUKADDES KAYNAKTAN GELEN SU

WHO tarafından da zemzem, dünyanın en içilebilir ve sağlıklı sularından biri olarak açıkladı.

 

gercek_zemzem2

Yeryüzünde en mukaddes topraktan kaynayan sudur. Peygamber Efendimiz (s.a.v.)´in kalb-i şerifinin defalarca yıkandığı sudur. Cenab-ı Hakkın İbrahim (a.s.)´a ikram ettiği bir nimettir. Yeryüzündeki en hayırlı sudur. Yeryüzünde en mukaddes topraktan kaynayan sudur. Rasulullah Efendimizin mübarek tükürüğü ile bereketlenen sudur. Açları doyuran sudur.

zemzemsuyu2

İçilmesi sünnettir. Her derde devadır. Zemzem suyunun faydaları saymakla bitmez… Hususiyle humma (sıtma)’ya şifadır. Baş ağrısını giderir.

sahte_zemzem2

Gözün görmesini ziyadeleştirir. Ne niyetle içilirse ona devadır. Süt artırıcı etkisi vardır. Resûlullah (sav) Efendimiz “Hacer zemzemden içiyor, içtikçe İsmail’i emzirmek için sütü çoğalıyordu” buyurarak, zemzemin süt çoğaltıcı etkisini belirtmişlerdir. Susuzluk giderici etkisi vardır. Çölde insanların susuzluğunu gideren bir iksirdir. Doyurucu, açlığı giderici etkisi vardır. Ebu Zer’i Gıfari (ra), Kabe’de 30 gün kalmış, sadece zemzem suyu içerek yaşamıştır.

zemzem2

Hacılar da sadece zemzem suyu içerek yaşayabilir. Şişmanlatıcıdır. Yine Ebu Zer’i Gıfari (ra), bu 30 gün zarfında şişmanlamıştır. Mide ülserine iyi gelir. Zemzem suyu içilmeye devam edilir. Karaciğer rahatsızlığı için zemzem suyu aç karına içilmelidir. Böbrek rahatsızlığı çekenler zemzem suyunu aç karına içmelidir. Stres, üzüntü için zemzem suyu içilir.

zemzem2

Cilt hastalıkları içinde tedavi edicidir. Cilt, zemzem suyu ile yıkanır. Bazı cilt hastalıkları karaciğerden geldiği için aç karına zemzem suyu içilmeye devam edilir. Bedene kuvvet verir. Kalp krizine şifadır. Özellikle sıtmaya iyi gelir. Sağlıklı deriye sürüldüğünde kanser riskini %90 azaltır. Yaşlanmayı geciktirir. Zemzem ile ovalanmış vücut, kış mevsiminde üşümez.

zemzem2

 

Zemzem suyu hangi niyetle içilirse onun içindir. Eğer şifa niyetiyle içersen Allah şifa verir. Eğer susuzluğu gidermek için susuzluğu giderir. Eğer açlığını gidermek niyetiyle içersen doyurur. O , Cebrail’in (as) ayağını vurarak çıkardığı ve Yüce Allah’ın İsmail’e (as) içirdiği bir sudur. (Hadis-i Şerif)

KAYNAK :
https://www.islamveihsan.com/zemzem-suyunun-faydalari.html

İçeriği Oyla
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

VEYA
close

Subscribe