Zemzem İçerken Okunacak Dua

Zemzem İçerken Okunacak Dua

Zemzem şifadır. Peygamber -sallâllâhu aleyhi ve sellem- Efedimiz ’in zemzem hakkında “Zemzem ne niyetle içilirse o yararı sağlar” (İbn Mâce, Menasik, 78) buyurduğu rivayet edilmektedir. Aşağıda zemzem içerken okunacak duayı bulabilirsiniz.

Medine’ye hicret ettikten sonra Hz. Peygamber’in Mekke’den Zemzem suyu getirttiği de nakledilmektedir. Zemzem içerken kıbleye dönülür, Besmele çekilerek sağ elle ve üç nefeste içilir. Sonra “Elhamdülillah” diyerek Allah Teâlaya şükredilir. Zemzemi israf etmeden bolca içmek gerekir. İçtikten sonra aşağıdaki dua edilir.

ZEMZEM İÇERKEN OKUNACAK DUA

اَللَّهُمَّ اِنِّى اَسْئَلُكَ عِلْماً ناَفِعاً وَرِزْقاً وَاسِعاً وَشِفآءً مِنْ كُلِّ دَآءٍ وَسَقَمٍ بِرَحْمَتِكَ يَآ اَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ

Okunuşu: “Allahümme inni es’elüke ılmen nefian ve rizgan vesian ve şifeen min külli dein vesegamin bi rahmetike yâ erhamerrahimîn”

Anlamı: “Ey merhametlilerin en merhametlisi olan Allahım senden, menfaat veren (yararlı ) ilim, geniş rızık ve her dert ve hastalıktan şifa niyaz ederim.”

Bu duanın dışında “Zemzem ne niyetle içilirse o yararı sağlar” (İbn Mâce, Menasik, 78) hadis-i şerifi gereği maddi ve manevi tüm dertlerimize şifa olması niyetiyle içilebilir.

İLGİLİ HABERLER

ZEMZEM NASIL İÇİLİR? ZEMZEM NEDİR VE TARİHİ  UMRE NASIL YAPILIR VE DUALARI ZEMZEM SUYU NEDİR? ZEMZEM SUYU NASIL ÇIKTI? ZEMZEM SUYUNUN TARİHİ “ZEMZEM SUYU” SATILIR MI? ZEMZEM İÇERKEN OKUNACAK DUA ZEMZEMİN İNANILMAZ FAYDALARI İSLAM’DA SUYUN ÖNEMİ NEDİR? ZEMZEM’İN FAYDASI BİLİMSEL OLARAK KANITLANDI ZEMZEM’İN BİLİNMEYEN 7 MÜTHİŞ ÖZELLİĞİ GERÇEK ZEMZEM, SAHTESİNDEN NASIL AYIRT EDİLİR? ZEMZEMİN ÖZELLİKLERİ KABE’NİN TARİHİ VE BÖLÜMLERİ OTURARAK SU İÇMEKLE İLGİLİ HADİSLER

KAYNAK :
https://www.islamveihsan.com/zemzem-icerken-okunacak-dua.html

İçeriği Oyla
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

VEYA
close

Subscribe