Yarıyıl Tatili Umre Programıyla Değerlendiriliyor

Yarıyıl Tatili Umre Programıyla Değerlendiriliyor

Öğrenciler ve öğretmenler yarıyıl tatilini değerlendirmek için Diyanet İşleri Başkanlığı’nın öncülüğündeki programa yoğun ilgi gösterdi.

Yarıyıl tatilinde kutsal toprakları ziyaret etmek isteyenler, umre turlarını doldurdu.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın öğrenciler, öğretmenler ve veliler için hazırladığı 12 günlük umre programı kontenjanları günler öncesinden dolduğu bildirildi.

Anadolu Ajansı (AA) muhabirinin edindiği bilgiye göre, okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan öğrencilerin 23 Ocak-9 Şubat arasında yarı yıl tatiline girmesiyle bu süreyi değerlendirmek isteyen öğrenci, öğretmen ve veliler, sömestr için düzenlenen umre programlarını tercih etti.

KONTENJAN GÜNLER ÖNCESİNDEN DOLDU

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği “Sömestir umresi”, yoğun ilgi gördü. 23-27 Ocak gidişli 4-8 Şubat dönüşlü 12 günlük umre programının kontenjanları, son müracaat tarihinden günler öncesinde doldu.

6 gün Mekke, 6 gün Medine programlı umre turlarında fiyatlar, 13-27 yaş grubundaki öğrenciler için bin, öğretmen ve veliler için ise bin 90 dolardan başlayan fiyatlardan oluştu.

EK UÇAK SEFERİ KONDU

Hac ve umre organizasyonu yapan bir firmanın operasyon direktörü Mustafa Sadık Dursun, sömestr döneminde 9 gün ile 15-16 günlük umre turları düzenlediklerini, yoğun talebi karşılamak için ek uçak seferleri çalışması yaptıklarını dile getirdi.

Her turlarının 49 kişi kapasiteli olduğunu, bunların 45-46 kişilik kısmının dolduğunu ifade eden Dursun, “Yaklaşık 1 ay içerisinde 30 civarında programımız var. Genel anlamda doluluk oranımız yüzde yüze yakın” diye konuştu.

Kaynak: AA

KAYNAK :
https://www.islamveihsan.com/yariyil-tatili-umre-programiyla-degerlendiriliyor.html

İçeriği Oyla
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

VEYA
close

Subscribe