‘kurban Yakalama Timi’ Kuruldu

'kurban Yakalama Timi' Kuruldu

Erzincan’da Kurban Bayramı döneminde olası kurbanlık kaçması olaylarına karşı belediye bünyesinde atlı ve ATV araçlı ekiplerin de katılımıyla “kurban yakalama timi” oluşturuldu.

Erzincan’da, Kurban Bayramı döneminde kaçan kurbanlık hayvanlara müdahale etmek için belediye bünyesinde oluşturulan “kurban yakalama timi” antrenmanlara başladı.

Erzincan Belediyesi, her yıl Kurban Bayramı döneminde oluşturduğu “kurban yakalama timini” bu yıl araçların giremeyeceği bölgeler düşünülerek, atlı ve dört çeker “ATV” araçlı ikişer ekiple takviye edildi.

Tim, Kurban Bayramı öncesi hem kaçan kurbanlık hayvanlara doğru ve etkili müdahale tekniklerini öğrenmek hem de zorlu görev için kondisyon kazanmak için antrenman yapıyor. Antrenmanlarda kaçan kurbanlara kement ve uyuşturucu silahla nasıl müdahale edeceklerini uygulamalı olarak öğrenen ekip, şınav çekerek ve koşarak da fiziksel dayanıklılıklarını artırmaya çalışıyor.

Antrenmanlarını bayrama kadar düzenli olarak devam ettirecek tim, böylece bayramın ilk gününe hazır olarak girmeyi planlıyor.

9 KİŞİLİK KURBAN YAKALAMA TİMİ

Erzincan Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Celil Atilla Uymaz, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, kurbanlıklarını kaçıran vatandaşlara en iyi hizmeti vermeyi amaçladıklarını belirtti.

Bunun için 9 kişilik yakalama timinin, bu yıl atlı ve motorize ekiplerle takviye edildiğine işaret eden Uymaz, “Ekibimiz, iki motorize birliğimiz, iki atlı birliğimiz, iki kasabımız ve 3 de yakalama görevlimiz ile toplam 9 kişiden oluşuyor. Erzincan Belediyesi Kurban Yakalama Timi bu yıl en iyi şekilde hizmet verecek inşallah” dedi.

Timin liderliğini yapan İlhami Kurtalan ise kaçan kurbanlıklara en kısa sürede müdahale ederek hem yaralanmalarını hem de çevreye zarar vermelerini önlemeyi ve sahiplerine teslim etmeyi amaçladıklarını söyledi.

Kaynak: AA

KAYNAK :
https://www.islamveihsan.com/kurban-yakalama-timi-kuruldu.html

İçeriği Oyla
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

VEYA
close

Subscribe