İngiltere Twitter’da Yahudileri Koruyor

İngiltere Twitter'da Yahudileri Koruyor

Batı dünyasının “özgürlük”, “hak” ve “hürriyet” kelimelerine verdiği anlam; “İslam”, “Türk” ya da “Türkiye” kelimelerine denk geldiğinde bir anda değişiveriyor. Bugün yabancı basına baktığımızda bunun çok bariz örneklerini görmekteyiz. Bunun son örneği İngiltere’de, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden bir milletvekiline Yahudi karşıtı mesaj yazan kişiye bir ay hapis cezası verilerek uygulandı.

İngiltere’de, aşırı sağcılarla bağlantısı olduğu belirtilen Garron Helm isimli kişiye, Yahudi karşıtı mesaj yazdığı için 4 hafta hapis cezası verildi.

Liverpool Sulh Ceza Mahkemesi’nde görülen davada 21 yaşındaki Garron Helm, kendi adına olmayan bir Twitter hesabı üzerinden İşçi Partisi Liverpool Wavertree Milletvekili Luciana Berger’e Yahudi karşıtı mesaj gönderdiğini itiraf etti.

İNGİLTERE’DE YAHUDİ KARŞITLIĞI ‘NEFRET SUÇU’ OLARAK GÖRÜLÜYOR

Aşırı sağcı bir grupla bağlantısı olduğu belirtilen Helm’in Ağustos ayında attığı mesajı ırkçı bulan mahkeme, Helm’e 4 hafta hapis cezası verdi.

Mahkeme kararının ardından açıklama yapan milletvekili Berger, kararın topluma açık bir mesaj gönderdiğini kaydederek, “Nefret suçu bu ülkede hoş görülemez. Umarım bu dava kişileri karşılaştıkları nefret suçlarını polise bildirmeleri konusunda teşvik eder” dedi.

Bu arada, İngiliz hükümeti sosyal medyadaki trollere 2 yıl hapis cezası verilebilecek yeni yasal düzenlemeye gidileceğini açıklamıştı. Adalet Bakanı Chris Grayling yeni düzenlemeyle internet suçlarında altı ay olan mevcut ceza süresinin 2 yıla çıkarılacağını söylemişti.

KAYNAK :
https://www.islamveihsan.com/ingiltere-twitterda-yahudileri-koruyor.html

İçeriği Oyla
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

VEYA
close

Subscribe