Hüdayi Vakfı 50 Ülkede Kurban Kesimi Yapacak

Hüdayi Vakfı 50 Ülkede Kurban Kesimi Yapacak

Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı, 30 yıldır devam ettirdiği yardım faaliyetlerine bu yıl 50 ülkede yapacağı kurban yardımları ile devam ediyor. Filistin’den Suriye’ye, Kazakistan’dan Makedonya’ya, Kamerun’dan Filipinler’e dünyanın dört bir yanında kesilecek kurbanlar gerçek ihtiyaç sahibi muhtaç ailelere ulaştırılıyor. Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı Koordinatörü Medet Bala ile vakfın 2014 yılında yapacağı kurban faaliyetleri hakkında konuştuk.

Sayın Hocam bu yılki kurban çalışmalarıyla ilgili bilgi verebilir misiniz?

Teşekkür ederiz bize böyle bir fırsatı verdiğiniz için. Bilindiği gibi vakfımız yıllardır yurt içi ve yurt dışı kurban organizasyonları gerçekleştirmektedir. Bu konuda iyi bir bilgi birikimine ve organizasyon tecrübesine sahip bir vakıf Hüdayi Vakfı. Bu yıl da bizden bir parça kurban eti bekleyen, yolumuzu gözleyen ihtiyaç sahibi Müslümanlara Hüdayi gönüldaşlarının  gönül muhabbetlerini, selamlarını ve kurbanlarını ulaştırmanın gayreti içerisindeyiz. Bunun için  ekiplerimiz kuruldu, kayıtlarımız yapılıyor. Yoğun bir çalışma yürütüyoruz.

KURBAN YARDIMLARI DÜNYANIN EN MUHTAÇ BÖLGELERİNDE OLCAK

Kurban kesimleri nerelerde olacak?

Biz uzun yıllardır Orta Asya’da, Kafkaslarda, Balkanlarda, Ortadoğu ve Afrika bölgelerinde kesimler yapmaktayız. Burada tercihlerimizin en muhtaç bölgeler olmasına dikkat ediyoruz. Afet yaşamış bölgeler de öncelikli kesimlerimizin olduğu yerler. Ayrıca Hüdayi dostlarımızın kurmuş olduğu müesseselerin olduğu yerlerde  kesimler gerçekleştiriyoruz.

Ülke olarak sayacak olursak: Filistin, Suriye, Irak, Somali, Gana, Tanzanya, Uganda, Kamerun, Burkina Faso, Afganistan, Pakistan- Keşmir, Filipinler–Moro, Hindistan, Kazakistan, Moğolistan, Kırgızistan, Arnavutluk, Makedonya, Kosova gibi yaklaşık 50 ülkede kesim yapacağız inşallah.

BÜTÜN BÖLGELERE GÖZLEMCİLER GÖNDERİYORUZ

Bu kadar  çok ülkede bu organizasyonu nasıl gerçekleştiriyorsunuz?

Bizim kurban kestiğimiz ülkelerin çoğunda Hüdayi gönüldaşlarının birtakım hizmet müesseseleri mevcut. Hüdayi Vakfı’nda okumuş olup ülkelerine dönen ve oralarda hizmet yapan arkadaşlarımız var. Bunlar vasıtasıyla kolayca kesimler gerçekleşiyor. Böyle gönüldaşlarımızın olmadığı yerlere ayrıca sorumlular gönderiyoruz. Örneğin, ben Somali’deki kurbanları organize etmek üzere oraya gideceğim. Ayrıca vakıf merkezimizden bütün bölgelere gözlemciler de gönderiyoruz.

HÜDAYİ VAKFI’NIN WEB SİTESİNDEN ONLİNE KURBAN BAĞIŞI YAPILIYOR

Hüdayi Vakfı’na  kurban bağışı nasıl yapılır?

İstanbul’da bulunanlar için hem Üsküdar’da, Hazret-i Hüdayi’nin yanında hem de Çamlıca Çilehane’de kayıt ofislerimiz var. Buralardan makbuz karşılığı yatırabilirler. Ayrıca bütün katılım bankalarında hesaplarımız mevcut. Bankalara giderek ya da kendi hesaplarından EFT ve havale yaparak gerçekleştirilebilir. Hüdayi Vakfı’nın sitesinden de online kurban bağışında bulunulabilir.

Burada dikkat edilecek en önemli husus şu ki kurban sahibinin adı ve telefon numarasının mutlaka belirtilmesi gerekmektedir.

ALLAH’IN BİZE VERDİĞİ NİMETLERİ PAYLAŞALIM

Son olarak söylemek istediğiniz bir şey var mı?

Kurban bir şükür ibadetidir. Fani günleri bayram yapan sır da Allah muhabbeti ve iman lezzetidir. Allah’ın bize vermiş olduğu nimetleri başkalarıyla paylaşmak zorundayız. Maalesef bu çağda İslam coğrafyasının büyük bir bölümüne ıstıraplar, sıkıntılar, mağduriyet ve mazlumiyetler var. Hamd olsun bizim ülkemiz bu ülkeler içerisinde daha iyi durumda. O nedenle bu nimetleri alan tarafta değil de veren tarafta olduğumuz için şükretmeliyiz. Onun için çoğu yerde yılda bir kez et yiyen, ancak bu giden kurbanlarla ikramlanan insanlar var. Onları unutmadığımızı göstermemiz, o insanlarla aramızda gönül köprüleri kurmamız gerekiyor. Bunun için adak, akika, şükür, nafile ve vacip kurbanlardan bu kardeşlerimize de pay ayrılmasını arzu ediyoruz. Allah kurbanlarımızı ve hizmetlerimizi kabul eylesin. Tüm Müslümanların bayramını tebrik ediyor, huzur ve afiyetler diliyorum. Dünyanın dört bir yanındaki mazlum ve muhtaçlara bayram sevinci yaşatalım.

Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı’na kurban bağışı ve ayrıntılı bilgi için tıklayınız

KAYNAK :
https://www.islamveihsan.com/hudayi-vakfi-50-ulkede-kurban-kesimi-yapacak.html

İçeriği Oyla
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

VEYA
close

Subscribe