Hac Önkayıtları Başlıyor!

Hac Önkayıtları Başlıyor!

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 2016 yılı Hac önkayıt işlemlerinin, 18-27 Ocak 2016 tarihleri arasında yapılacağını duyurdu. 

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

2016 yılında hacca gitmek üzere “İlk Defa Kayıt” yaptırmak isteyenler Hac ve Umre Tahsilatı yapan bankalardan birine 20 TL önkayıt ücretini yatırdıktan sonra,  http://hac.diyanet.gov.tr adresinden veya müftülüklerden temin edecekleri form dilekçe ile doğrudan müftülüklere müracaatlarını yapabilecekler.

GEÇEN SENE BAŞVURANLARIN KAYDI OTOMATİK YENİLENECEK!

2015 yılında kur’aya katılıp da hacca gidemeyenlerin “Kayıt Yenileme” işlemleri Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından elektronik ortamda otomatik olarak yapılacak ve bunlar kayıt yenilemiş sayılacak. Ancak 2015 yılı tercihlerinden Kayıt il ilçesi, İletişim Bilgileri, Telefon Bilgileri, Hac Konaklama Türleri ve Kur’aya Birlikte Gireceği kişilerde değişiklik yapmak isteyenler ve müracaatlarından vazgeçenler müftülüklere başvurarak gerekli değişiklikleri müracaat süresi içerisinde yapabilirler.

TELEFON BİLGİLERİ GÜNCEL OLMALI!

Kura çekiminden sonra kesin kayıt yapmaya hak kazanan vatandaşlarımızın, “kesin kayıt yaptırabilir” belgeleri, cep telefonlarına gelen mesajdaki şifre ile alabileceklerinden, özellikle cep telefon bilgilerinin güncellenmesi gerekiyor.

Detaylı bilgi için tıklayınız…

KAYNAK :
https://www.islamveihsan.com/hac-onkayitlari-basliyor.html

İçeriği Oyla
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

VEYA
close

Subscribe