En Küçük Hacı Bebek

En Küçük Hacı Bebek

Gaziantepli Cankar çiftinin henüz bir aylık bile olmayan bebekleri Feyza, ailesiyle çıktığı hac yolculuğunda hacı adaylarından ilgi görüyor.

Gaziantepli Nurettin-Ayfer Cankar çifti, 4 yıl önce Diyanet İşleri Başkanlığı’na müracaat etti. Beklemeye alınan çifti, bu yıl Gaziantep Müftülüğü’nden arayan görevliler, hac kurasında adlarının çıktığını bildirdi.

Bu yıl bekledikleri haberi alınca büyük sevinç yaşayan aile, Ayfer Cankar’ın 8 aylık hamile olması nedeniyle tereddüt yaşadı. Yapılan görüşmelerde hac müracaatın ertelenemeyeceğini öğrenen çift, kutsal topraklara dünyaya gelecek bebekle gitmeye karar verdi. Aradan geçen sürede doğum yapan anne Cankar, Feyza adını verdikleri bir kız bebek dünyaya getirdi.

Diğer 3 çocuğunu dedesine bırakan aile, nüfus cüzdanı ve pasaport çıkardıkları Feyza bebeği de yanlarına alarak, kutsal topraklara doğru yola çıktı. Kafileyle umre ve sa’y yapıp, dini vecibelerini aksatmamaya çalışan Cankar çifti, henüz 1 aylık bile olmayan bebeklerini yanlarından ayırmıyor. Minik Feyza, bebek arabasında anne ve babasıyla tavaf yapıyor.

HACI BEBEK

Anne Ayfer Cankar, çok zor bir yolculuğun ardından kutsal topraklara ulaştıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Annesinin ve kayınvalidesinin Feyza bebeği kendilerine bırakıp, hac görevine çıkmasını önerdiğini ancak bunu kabul etmediklerini ifade eden Cankar, “Bebekle yolculuk zor ama bizimle gelmesini çok istedik. Şu ana kadar ciddi bir sorun çıkmadı. Yalnızca biraz rahatsızlandı, doktora götürdük şimdi daha iyi” dedi.

Baba Nurettin Cankar ise uzun zamandır hacı olmayı beklediklerini ve eşinin hamileliğinin son döneminde bu haberi aldıklarını belirterek, “Fırsat elimize geçtikten sonra bir daha geri çeviremedik. Geldik, Allah’a çok şükür. Zor oluyor ama imkansız değil” diye konuştu.

Kaynak: AA

KAYNAK :
https://www.islamveihsan.com/en-kucuk-haci-bebek.html

İçeriği Oyla
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

VEYA
close

Subscribe