Balkanların En Büyük Camisi Yapılıyor

Balkanların En Büyük Camisi Yapılıyor

Türkiye Diyanet Vakfı, Arnavutluk’un başkenti Tiran’a Balkanların en büyük camisini yapmaya hazırlanıyor. Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü İsmail Palakoğlu, camiyi Tiran’da 10 dönümlük araziye inşa edeceklerini söyledi.

Tiran merkezde bulunan tek cami olan Ethem Bey Camii’nde sadece 60 kişinin ibadet edebildiğine işaret eden Palakoğlu, yüzde 70’i Müslüman kente buranın küçük geldiğini ve cemaatin sığmadığını vurguladı.

CAMİDE YAKLAŞIK 5 BİN KİŞİ NAMAZ KILABİLECEK

Arnavutluk’ta camilerin küçük olması nedeniyle bayram namazları meydanlarda kılınıyor. Özellikle havanın yağışlı olduğu zamanlarda ibadet yapılırken sıkıntı yaşanıyor. Dört minareli olarak inşa edilmesi planlanan yeni camide ise 4 bin 500 kişi namaz kılabilecek. Üç yıl içinde tamamlanacağı belirtilen caminin şu an ruhsat işlemleri devam ediyor.

Cami alanı içerisinde 332 kişilik konferans salonu, 10 dersliği olan bir Kur’an kursu, sergi salonu, kütüphane, restoran ve yemekhane, iki katlı Balkan müzesi, engelli asansörü, bebek bakım ve emzirme odası, çalışma odaları ve 500 araçlık otopark bulunacak.

Kaynak: AA

KAYNAK :
https://www.islamveihsan.com/balkanlarin-en-buyuk-camisi-yapiliyor.html

İçeriği Oyla
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

VEYA
close

Subscribe